Agroturistika

 

 

Jednodenní agroturistika – na farmě,  u včel a v ovocném sadu.

Chtěli byste se seznámit  s životem na  farmě ? Zajímá  Vás , jak  má farmář zorganizovaný den?  Chcete  se  projít po pastvině, podívat se, kde  ovečky  mají seno, kde se dojí,  prohlédnout si kvetoucí stromy nebo poslouchat zpěv ptáků  v ovocném sadu, chtěli byste nahlédnout do včelího úlu? Máte Vy, nebo  Vaše  děti  spoustu zvídavých dotazů? Hledáte námět na výlet s Vašimi žáky? Program po dohodě s Vámi přizpůsobíme věku dětí, případně ve škole probírané látce.

Exkurze na  farmě  nebo v ovocném sadu v délce cca 60 minut nabízíme v sezoně  od  dubna do září  od pondělka  do pátku . Pouze na objednávku! Termín si můžete rezervovat  telefonicky, e-mailem nebo přes kontaktní formulář na úvodní stránce  našeho webu.

Ceník:

Cena za 60 minut exkurze  ( sad nebo  pastvina)  pro skupinu  2-3 osob 500  Kč, 4-5 osob 600 Kč, skupiny 6-10 osob   1000 Kč.

Organizované návštěvy – školy a školky do 30 osob  paušální cena 1000 Kč, možno dojednat návštěvu jak v sadu, tak i na pastvině  najednou a mimo rámec standartní návštěvní  doby .

Exkurze do minimlékárny- 30 minut včetně ochutnávky  výrobků- cena  pro  1-3 osoby  600 Kč, 4-5 osob 800 Kč,  6-10 osob 1000 Kč

Exkurze na včelnici- 60 minut včetně ochutnávky medu- cena pro 1-3 osoby 600 Kč, 4-5 osob 800 Kč, max. 8 osob 1000 Kč

Individuální kurz výroby sýrů (pro 1 osobu)–   výroba čerstvého sýra ( 2-3 hodiny) 2500 Kč, výroba  polotvrdého sýra (3-5 hodin)- 4000 Kč

Konzultace k  výrobě ( pro  sýraře)- 500 Kč/15 minut

 

Rádi se Vám budeme  věnovat ,  spojte se s námi  e-mailem nebo telefonicky.

Borovany a okolí

Ještě jste  u nás nebyli? Udělejte si výlet do Borovan, malého městečka, kde se dobře žije. Přímo v Borovanech můžete navštívit  historický  klášter,  v horkých letních dnech zajít na nové  přírodní koupaliště, projít se zámeckou zahradou s naučnou stezkou ovocných stromů starých odrůd nebo jen tak posedět v  Borůvkové zahradě .

Turisté mají na výběr  několik značených turistických cest-  k rodišti a památníku Jana Žižky (4 km), odtud  až na Srubec u ČB (12 km), pro zdatné  vede  cesta   přes Mladošovice , okolo Spolského rybníka  až do Třeboně (21 km).

Cyklisté mohou projet značenou “ borůvkovou“ cykostezku  Okolo Borovan, nedaleko jsou Nové Hrady,  Třeboň, Český Krumlov.

Klášter Borovany

houbyproweb

rybnik23052011


Stránky vytvořil Petr Rubáš © Copyright 2013-2017 , Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu autora zakázáno.