Ovčí zmrzlina

Zmrzlina z ovčího mléka

Od roku 2014 Vám nabízíme jedinečnou zmrzlinu z ovčího mléka Mlsná ovečka. Byli jsme první, kdo  v České republice začal vyrábět zmrzlinu z ovčího mléka. Inspirací nám byla  britská firma  Sheperd´s, sídlící v Longtown v oblasti Herefodshire. Vyrábí z ovčího mléka, většinu  dalších surovin – drobné ovoce-   pro výrobu nakupuje u lokálních  producentů  ve svém okolí.

http://www.shepherdsicecream.co.uk/index.htm

Díky RNDr. Zuzaně Guthové z MAS Sdružení Růže jsme měli možnost výrobce  osobně navštívit a získat první a nejdůležitější informace, za které děkujeme paní  Juliet Noble, která se nám věnovala,  ukázala nám  svoji provozovnu a trpělivě  odpovídala na všechny naše laické  dotazy.

Vybavili jsme náš  miniprovoz malým strojem na  zmrzlinu a začali vyrábět. Nabízíme tradiční příchutě, ale  i  ne zcela obvyklé  zmrzliny, jako je  u  našich  zákazníků oblíbená medová, ve které je 80% cukru obsaženého ve zmrzlině nahrazeno medem. Používáme přednostně vlastní ovoce do ovocných mléčných zmrzlin,  100% oříškové pasty bez  jakýchkoli umělých přísad, barviv,  umělých aromat  a náhražek.

Rozhodující je chuť a ne barva, naše zmrzliny neoplývají výraznými barvami, nenajdete u nás „šmoulí“ bleděmodrou, naše pistáciová zmrzlina ze 100% pistáciíí nejen bez  umělých barviv,ale i bez přidaného  přírodního barviva chlorofylu, je  hnědo béžové barvy .

Můžete si být jisti, že chuť zmrzlin  je nevšední,  plná a výrazná , přestože  naše zmrzliny neobsahují  žádnou smetanu, jiné živočišné  nebo přidané rostlinné tuky, kromě tuků přirozeně  obsažených v oříšcích.

Zmrzlina je připravována  takzvanou „teplou “ cestou, kdy  se mléko s cukrem a zmrzlinovou  bází zahřívá na 80-85°C. Směs je zchlazena, doplní se ochucovací   přísady ( např.ovoce, ořechy, vanilka) a  za pomoci   výrobníku  zmrzliny, ve kterém se  za  stálého míchání  směs  mrazí získáme  zmrzlinu. Čerstvou, ještě měkkou  zmrzlinu  naplníme do obalů a necháme  zmrazit při teplotě  -22 °C.

Našim zmrzlinám  dáváme trvanlivost 30 dní, přestože by  zmrazené  „vydržely“ déle,  ale  jsme přesvědčeni o tom, že čerstvá  zmrzlina , neuskladněná  kdesi dlouhé  měsíce , je  lepší.

Naše zmrzliny neobsahují:

umělá barviva

umělá aromata

lepek

přidané živočišné tuky

přidané rostlinné tuky,kromě tuků obsažených v oříšcích 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Stránky vytvořil Petr Rubáš © Copyright 2013-2017 , Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu autora zakázáno.