Ovčí sýry

Ovčí sýry  Mlsná ovečka

Nabízíme Vám ovčí sýry  se zaručeným původem- od  našich ovcí  čistokrevného východofríského plemene, které můžete  osobně spatřit na pastvině  na okraji Borovan. Ovce mají celoroční přístup na pastvinu s výjimkou dnů, kdy je pastvina  pod vysokou vrstvou sněhu nebo díky dlouhým dešťům či tání  podmáčená. V takovém případě chráníme pastvinu před poničením a ovcím  dáváme  ke krmení  seno sklizené na naší pastvině a pronajatých loukách. Ovce jsou přikrmovány  v době  laktace ovsem nebo ječmenem. Nepoužíváme průmyslové směsi,  ovce nedostávají žádná antibiotika preventivně a maximálně se snažíme předcházet jakémukoli použití léčiv. Stádo je pod trvalým veterinárním dohledem,  pečuje o  ně   veterinární lékař MVDr. Pavel Doubek.

Mléko našich ovcí, ze kterého vyrábíme  sýry jogurty a zmrzlinu,   je   pravidelně kontrolováno v laboratořích českobudějovické Madety a  každoročně jsou  testovány i naše výrobky  v laboratoři SVÚ.

Na  naši  výrobu  dohlíží  Státní veterinární správa.Systém  kontrol kritických bodů při výrobě a  skladování našich výrobků je nastaven tak, abychom  produkovali nejen  chutné, ale i ze zdravotního hlediska  bezpečné výrobky.

Vzdálenost od pastviny, kde ovce dojíme a  zpracovnou mléka v našem malém rodinném domě je asi 1 km. Do 2 hodin od nadojení je mléko zchlazeno  a čeká na zpracování. Vyrábíme několikrát týdně obvykle od dubna do  září.

Vyrábíme  pouze z mléka od našich ovcí, nepoužíváme k výrobě žádné  nakoupené mléko z cizích ovčích  stád, ani mléko kravské či kozí. Výrobky jsou  100% ovčí.

Nabízíme čerstvé  ovčí sýry, pastované ovčí sýry, nakládané  ovčí sýry v oleji, polotvrdé sýry zrající pod voskem a nově také  ve velmi omezeném množství  sýry  zrající  v kameninové nádobě v ořešákovém listí.

Nabízíme sýry  mladé, zralé 1 měsíc,  sýry zralé 3 měsíce, vhodné i k dalšímu  uskladnění. Ve velmi omezeném množství  jsou dostupné sýry   zralé v ořešákovém listí 4-5 měsíců a  sýry  staré, zralé 8-12 měsíců.

Výběr našich sýrů je  široký, prosíme,  prohlédněte si  náš katalog, najdete v něm  obrázky, složení a další popis našich produktů.

http://mlsnaovecka.cz/?al_product-cat=ovci-syry

 

 

 .

Stránky vytvořil Petr Rubáš © Copyright 2013-2017 , Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu autora zakázáno.