Včely

Včely mám jako hobby, nejsou  předmětem podnikání.

Med  od mých včel Vám rád prodám. Med má  zaručený původ z Borovan a Ostrolovského Újezda.

Petr Rubáš

 

Můžete také využít  kompletní včelařské nabídky mojí manželky,  včelařky- podnikatelky  Petry Rubášové: www.mednenijed.cz

 

Únor 09, 2016

Zkontrolovali jsme po zimě všechna naše včelstva. Jsou v dobrém stavu. Díky  výjimečně teplému počasí již včely nanesly do úlů  první pyl.

 

 

Březen 25, 2015 

Všechna naše včelstva v pořádku přezimovala.

20150324a

 

Červenec 03, 2014

Včelky jsou už v Ostrolovském Újezdě

002 (2)

 

 

 

Květen 13, 2014

Naše první  oddělky

Ani jsme to nečekali, ale  včelstva nám dostatečně zesílila, a tak jsme  si udělali dva oddělky. Ve čtvrtek 15.5. čekáme líhnutí matek. Na stanovišti „u oveček“ už máme 4 úly.

 

Květen 1, 2014

Dobré zprávy

následují po těch špatných. Okolo nás jsou   už jen spálená včelstva. Jsme v pásmu včelího moru a nyní nemůžeme dovézt žádné včely- ani ty, které už máme  objednané. Po konzultaci s inspektorem SVS ČR máme ještě naději, že nám bude dovoleno na požádání o  výjimku  zdravé  včely  dovézt. Nebude to hned, zatím  čekáme.

Svá včelstva jsme si   ve čtvrtek 1.5. nechali prohlédnout prohlížitelem  Svazu včelařů. Výsledek- včely jsou zdravé, žádné příznaky moru u nás nejsou. Děkujeme panu prohlížiteli, že nám včely zkontroloval.

 

Březen 18, 2014

Jaro je  tady,

včely sbírají pyl,  my máme objednané oddělky s matkami na rozšíření našich včelstev. Petrovi  byla přiznána dotace pro  začínající včelaře na nákup 4 úlů  s  matkou a oddělky, čekáme jen na písemné potvrzení a  na začátek dubna, abychom mohli nákup realizovat.

Radost ze včel nám ale  kalí včelí mor,  který byl prokázán  u včelstev, která jsou od nás „coby kamenem dohodil“.  Nezbývá než doufat, že naše včely zůstanou zdravé.

040 (2)pro web

 

 

Listopad 15, 2013

Včely a med

Mlsná ovečka nejsou jen výrobky z ovčího mléka, ale pod značkou  také produkujeme med.

Dosud máme  jedno stanoviště  2 včelstev, na okraji  pastviny našich ovcí. Rok 2013 byl naším prvním „včelařským rokem“. Vytočili jsme  14 kg medu. Med máme zatím pouze pro vlastní potřebu, ale plánujeme rozšíření včelstev a  později i prodej přebytků.

 včela pro web


Stránky vytvořil Petr Rubáš © Copyright 2013-2017 , Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu autora zakázáno.